8 Bin TL ile 12 Bin TL Arasında Olacağı Açıklanmıştı! Hangi Emekli Maaşına Ne Kadar Promosyon Verileceği Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri mitinginde yapılan duyuru ile kamu bankalarının promosyon tutarlarını 8 bin TL ve 12 bin TL arasına yükselteceği öğrenilmişti.

Halihazırda 3 bin ve 5 bin TL olarak ödenen promosyonlara yapılacak zam hakkında detay paylaşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, başvuruların bugün itibarıyla alınmaya başladığını belirtirken, ödemelerin 28 Mart tarihinde hesaplara geçeceğini aktarmıştı.

HANGİ EMEKLİ MAAŞINA NE KADAR PROMOSYON ÖDENECEK

Promosyon ödemeleri, yine emekli maaşlarının tutarına göre değişiklik gösterecek. Halihazırda en düşük emekli maaşının 10 bin TL olmasına karşın, dul ve yetim maaşları gibi benzer ödemeler 10 bin liranın altına düşebiliyor.

Bu nedenle yeni dönemde uygulanacak 8 bin liralık promosyon ödemesinin maaşı 10 bin liranın altında olan gruba verileceği tahmin edilirken, 7 milyonun üzerinde en düşük emekli maaşı alan vatandaşlara ise bankalardan 10 bin liralık promosyon ödenmesi bekleniyor.

Emekli aylığı 10 bin TL’nin üzerinde olan vatandaşlar içinse tavan tutar olan 12 bin liranın ödenmesi bekleniyor. Emekliler, promosyon ödemelerini alabilmek için mobil uygulama, internet bankacılı ya da şube üzerinden bugün itibarıyla başvuru yapabilecek.

Promosyon hakkının kazanılması için emeklilerin, maaşlarını 3 yıl boyunca aynı bankadan alacaklarına dair taahhüt vermesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x